Agnieszka Fechner – promotor karmienia piersią, instruktor masażu Shantala

Jestem założycielką szkoły rodzenia Mamilla,  mamą trójki dzieci. To właśnie macierzyństwo zmieniło bieg mojej ścieżki zawodowej. Przeżywając na własnej skórze wszystkie etapy stawania się rodzicem postanowiłam pomagać w tym procesie także innym mamom (a także tatom). Jestem certyfikowaną promotorką karmienia piersią i instruktorką masażu Shantala. Czerpię wiedzę na wielu szkoleniach i konferencjach. Udzielam niemedycznego wsparcia laktacyjnego. Nie narzucam jednej drogi, nie rekomenduję uniwersalnych rozwiązań. Bazując na swoim doświadczeniu jako mamy oraz wiedzy o laktacji, przedstawiam rzetelne informacje na temat karmienia piersią, wspierając tym samym świadomy wybór każdej kobiety. Jako instruktorka masażu Shantala pokazuję rodzicom jak ważny jest cielesny kontakt z dzieckiem. To przez skórę i dotyk możemy niesamowicie skutecznie, a jednocześnie w najpiękniejszej formie wspierać rozwój naszych dzieci.

Moja szkoła rodzenia powstała po to, aby przygotowywać rodziców nie tylko do porodu, ale przede wszystkim do bycia rodzicem. Jestem przekonana o tym, że świadomość i wiedza bardzo pomagają w tym nie zawsze łatwym okresie. Również nawiązywanie nowych znajomości i relacji jest bardzo wartościowym elementem kursu. Zależy mi, aby każda z osób uczestniczących w zajęciach szkoły czuła się komfortowo i bezpiecznie, dlatego grupy są niewielkie (max. 6 par). Każda z grup w naszej szkole (uczestnictwo dla chętnych) spotykać się będzie także na poporodowym towarzyskim spotkaniu, aby wymienić się spostrzeżeniami i doświadczeniami. Słuchanie siebie nawzajem bardzo pomaga zobaczyć się w szerszej perspektywie. Świadomość tego, że inni przeżywają radości i smutki podobne do mnie bardzo pomaga w codziennej rutynie.

Będzie mi ogromnie miło spotkać się z Wami, do zobaczenia!

lek. med. Brygida Zimny – neurolog dziecięcy

Rozpoczęłam pracę jako lekarz w 1986 r., najpierw na stażu, a potem jako pediatra do 1996 r. Po tym okresie 2 lata pracowałam jako przedstawiciel medyczny w Firmie Farmaceutycznej Bayer. Kolejne 2 lata na stanowiskach administracyjnych. Od 2000 r. pracowałam już jako neurolog, a w 2011 r uzyskałam specjalizację II stopnia z neurologii dziecięcej. Moje pasje to : psychologia, neurobiologia, filozofie Wschodu, tenis i nasi Bracia mniejsi.

lek. med.Anna Bazyli – neonatolog
Jestem lekarzem neonatologiem. Pracowałam na oddziale neonatologicznym II stopnia przez kilka lat w Poznaniu, a obecnie pracuję w Pile. Staram się bardzo spokojnie i cierpliwie podchodzić do moich malutkich pacjentów i ich rodziców. Cały czas pogłębiam swoją wiedzę na różnych konferencjach i kursach oraz czytając najnowsze publikacje.
W wolnym czasie, którego mam bardzo mało, staram się spędzać dość aktywnie  razem z moją rodziną. Jak tylko mogę to zapominam się układając puzzle
Agnieszka Stanek-Lewandowska – położna

Specjalista pielęgniarstwa położniczego. Od 12 lat pracuję w zawodzie położnej, a od 10 realizuję się zawodowo na Bloku Porodowym (szpital w Pile oraz w Czarnkowie). Swój zawód wykonuję z wielką pasją i zaangażowaniem. W praktyce zawodowej staram się nie tylko o profesjonalną ocenę sytuacji położniczej, ale również o osiągnięcie najwyższego poziomu świadczonej opieki i zadowolenia podopiecznych.

Iwona Stefanik – położna

Jestem położną z 33-letnim stażem. Obecnie pracuję na oddziale położniczym oraz bloku porodowym w Szpitalu Specjalistycznym w Pile. Poszerzam swoje kompetencje uczestnicząc w kursach i szkoleniach. Wiedza zawodowa oraz wieloletnie doświadczenie pomagają mi zapewnić wysoki poziom opieki medycznej. Lata pracy nauczyły mnie również, że równie ważne co fachowość – są wrazliwość i empatia. Dokładam wszelkich starń, aby przyszła mama doświadczyła CUDU NARODZIN najpiękniej jak to możliwe.

Agnieszka Tartir – psycholog i psychoterapeutka

Z wykształcenia jestem psychologiem, socjoterapeutą, psychoterapeutą. Jestem też członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej oraz Stowarzyszenia Psychologów Sądowych w Polsce. Prywatnie mama 11-letniego Kamila, dlatego lęki kobiet w ciąży i młodych mam zna nie tylko z teorii, ale i z własnego doświadczenia.

Patrycja Dykiel – fizjoterapeuta uroginekologiczny

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego i Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Fizjoterapeutką od „spraw kobiecych” i dzieci. Początkowo była to praca wyłącznie z maluszkami, ale naturalnie wyniknęła potrzeba zaopiekowania się mamą  ….bo poród to sprawa dwojga.  W przyjaznej atmosferze zajmuję się tematami bardzo ważnymi, wstydliwymi, które rzutują na działanie całego ciała i psychiki. Prywatnie jestem miłośniczką aktywności fizycznej, zdrowego żywienia i pozytywnego podejścia do życia. Uważam, że dobra współpraca i całościowe podejście do pacjenta są gwarancją osiągnięcia sukcesu terapeutycznego.

Piotr Łyjak – fizjoterapeuta dziecięcy
Wybrałem kierunek fizjoterapii, gdyż moim marzeniem było pomagać ludziom. Wiadomości i umiejętności praktyczne, jakie zdobyłem podczas studiów, utwierdziły mnie
w przekonaniu, że chcę pracować jako fizjoterapeuta, w szczególności z dziećmi. Dlatego moje kursy i szkolenia jakie ukończyłem podnosiły moje kwalifikacje szczególnie w tym kierunku. Jestem m.in. terapeutą NDT-Bobath i PNF.