Akcja Mlekoteka Piła 2017 – Tydzień Promocji Karmienia Piersią

AgnieszkaBaza Wiedzy, Mamy karmiące, Mamy KPI, Mamy odstawiające, Mamy w ciąży, News0 Komentarzy

Akcja Mlekoteka Piła

Skąd taka inicjatywa?

W Polsce od 1993 roku, na świecie dwa lata dłużej obchodzimy na przełomie maja i czerwca Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Inicjatywa ta ma na celu zwiększanie świadomości społeczeństwa na temat dobrodziejstwa jakim jest mleko mamy. Niezależnie od przekonań wiadomym jest, że karmienie naturalne jest najlepszym wyborem jeśli chodzi o żywienie dzieci od urodzenia aż do kilku nawet lat. Wśród rodziców nadal krąży wile mitów na temat laktacji co jest jedną z przyczyn szybkiego zaprzestania karmienia przez mamy.

Akcja Mlekoteka Piła i okolice

W ramach obchodów Tygodnia Promocji Karmienia Piersią odbywa się w Polsce od 2014 roku Akcja Mlekoteka. Jest to inicjatywa stworzona przez dwie kobiety, matki, doule, dyplomowane promotorki karmienia piersią: Izę Sztanderę oraz Izę Frankowską-Olech. Celem Akcji jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat wartości mleka kobiecego, promocja karmienia piersią, rozwianie mitów i wątpliwości oraz pokazanie, że karmienie naturalne to nie tylko jedzenie. Istotna dla Organizatorek jest też integracja środowiska wspierającego mamy i ich rodziny, a także stworzenie przestrzeni otwartej dla każdej mamy, niezależnie od tego czy karmi piersią czy butelką, swoim mlekiem czy formułą mlekozastępczą – przestrzeni wolnej od oceny. Akcja organizowana pod skrzydłami Fundacji Promocji Karmienia Piersią z każdym rokiem nabiera większego rozmachu. W tym roku akcja odbędzie się w ok. 45 miastach.

Co się będzie działo?

W tym roku po raz pierwszy mam przyjemność organizować akcję w Pile! Na przestrzeni kilku dni  między 22 maja a 3 czerwca w sali BWA przy ul. Okrzei 11 w Pile (przy Młodzieżowym Domu Kultury) rodzice małych dzieci, kobiety w ciąży i wszystkie zainteresowane tematem osoby będą mogły wziąć udział w bezpłatnych i otwartych spotkaniach i warsztatach ze specjalistami różnych dziedzin. Zaplanowana jest także projekcja filmu dokumentalnego „Microbrth – poród w skali mikro” na temat wpływu porodu na przyszłe zdrowie człowieka, po którym odbędzie się panel dyskusyjny ze specjalistami z dziedziny położnictwa, neonatologii i ginekologii. Wszystkie spotkania będą bardzo dobrą okazją do zaczerpnięcia wiedzy, zadania nurtujących pytań oraz wyjścia i spotkania się z innymi mamami. Akcję objął honorowym patronatem Starosta Powiatu Pilskiego.

Program akcji Mlekoteka 2017 w Pile:

Mlekoteka PiłaZapraszam także mamy do wzięcia udziału w spotkaniu:

Mlekoteka Piła Opowieści